Stajnia sportowo rekreacyjna, blisko Turku. Treningi sportowe i rekreacyjne, pensjonat dla koni, nauka jazdy konnej. Dwa Edeny. Ranczo Dwa Edeny.
create a web page


RANCZO DWA EDENY

Z miłości do koniOŚWIADCZENIE

*Po zapoznaniu się z regulaminem, prosimy o uzupełnienie danych oraz przesłanie oświadczenia.
Wypełnienie oświadczenia, upoważnia do udziału w zajęciach jazdy konnej w naszym ośrodku

Oświadczam, iż zapoznałam/em się z regulaminem stajni.

Regulamin Ranczo Dwa Edeny 


Szanowni Państwo ze względu na bezpieczeństwo osób jeżdżących konno oraz osób przebywających na terenie, przyjęliśmy ogólne warunki i zasady bezpieczeństwa.  Dlatego też prosimy o zapoznanie i zastosowanie się do regulaminu naszej stajni , który zamieszczony jest poniżej. 

 1. Zapraszamy wszystkich do uprawiania jazdy konnej - pamiętaj jednak o swoich predyspozycjach i możliwościach zdrowotnych, jak również o ewentualnych ograniczeniach Twoich dzieci. Decydując się na jazdę konną musisz być pewien, czy Ty lub Twoje dziecko nie posiadacie przeciwwskazań zdrowotnych do uprawiania tego sportu (w razie wątpliwości skonsultuj to ze swoim lekarzem) i porozmawiaj z instruktorem Stajni Ranczo Dwa Edeny.
 2. WAŻNE! - Każdy jeździec podejmujący naukę jazdy konnej w Stajni Ranczo Dwa Edeny zobowiązany jest do ubezpieczenia się od następstwa nieszczęśliwych wypadków (NW). Rodziców zobowiązuje się do ubezpieczenia swoich dzieci. Jednocześnie rodzice biorą pełną odpowiedzialność za swoje dzieci przebywające na terenie stadniny. 
 3. Kontakt ze zwierzętami, a zwłaszcza jazda konna wymaga z Twojej strony dużej uważności i koncentracji. Jeśli jesteś w nie najlepszej formie nie wsiadaj na konia. Pamiętaj, nigdy nie wsiadaj na konia będąc pod wpływem alkoholu.
 4. W związku z tym, że na terenie stadniny przebywa wiele zwierząt - nie biegaj, nie krzycz ani też nie wykonuj w stosunku do nich żadnych gwałtownych ruchów.
 5. Stajnia Ranczo Dwa Edeny jest domem dla wielu zwierząt - nigdy nie zachowuj się agresywnie w stosunku do przebywających zwierząt (zwłaszcza koni), ani też nie używaj w stosunku do nich przemocy.
 6. Wszyscy nasi klienci chcą spędzić miło i bezpiecznie czas na terenie stadniny, pamiętaj zatem o zachowaniu czystości (zwłaszcza nie pozostawiaj po sobie śmieci, które mogą przestraszyć lub zranić zwierzęta tj. szeleszczących woreczków lub innych opakowań, rozbitego szkła, ostrych przedmiotów itp.). Nie wnoś ognia oraz nie pal papierosów na terenie stajni.
 7. Nie niszcz (zwłaszcza nie dekompletuj) sprzętu jeździeckiego znajdującego się na wyposażeniu Stajni Ranczo Dwa Edeny
 8. Nasze zwierzęta są przyjacielskie i łagodne - ale nigdy nie możemy przewidzieć ich reakcji na nietypowe wydarzenia - Twoje dzieci powinny przebywać na terenie Ranczo Dwa Edeny wyłącznie pod opieką dorosłych: opiekunów lub pracowników stajni.
 9. Możesz przywozić na teren Stajni Ranczo Dwa Edeny swoich czworonożnych przyjaciół, o ile nie stanowią zagrożenia dla ludzi (pamiętaj zwłaszcza o dzieciach) oraz dla innych zwierząt. Hałaśliwe zwierzęta zostaw raczej w domu, a niespokojne - trzymaj na smyczy i w kagańcu. Jeśli chcesz przywieść do nas swojego czworonoga skonsultuj to najpierw z nami telefonicznie.
 10. Jeśli chcesz nakarmić jakiekolwiek zwierzę przebywające na terenie Ranczo Dwa Edeny , możesz to zrobić wyłącznie po uzyskaniu zezwolenia pracownika lub właściciela. Pamiętaj, że w naszej stajni obowiązuje bezwzględny zakaz karmienia zwierząt.
 11. Każde zwierzę przebywające w Stajni Ranczo Dwa Edeny ma swój odrębny charakter i przyzwyczajenia. Przed zbliżeniem się do jakiegokolwiek z nich poproś pracownika, lub instruktora o zgodę i asystę. Pamiętaj o podstawowej zasadzie, aby nigdy nie podchodzić do koni od tyłu.
 12. Wszyscy pracownicy Stajni Ranczo Dwa Edeny dołożą wszelkich możliwych starań, aby Twój pobyt u nas był miły - musisz jednak zawsze stosować się do ich poleceń i wskazówek, których udzielają dla Twojego dobra i bezpieczeństwa, jak również dla dobra i bezpieczeństwa zwierząt.
 13. Nigdy nie wsiadaj na konia bez odpowiedniego nakrycia chroniącego głowę - toczka lub kasku (toczki i sztylpy we własnym zakresie) . Zadbaj również o odpowiedni strój do jazdy konnej (nawet na lonży), który zapewni Ci komfortową jazdę bez niepotrzebnych obtarć - tj. długie spodnie zakrywające kostkę, najlepiej bez wewnętrznych szwów oraz obuwie o twardej podeszwie. Będąc na koniu nie odbieraj telefonu komórkowego, zdejmij biżuterię i nie żuj gumy.
 14. Nigdy nie wsiadaj na konia w ubraniu, które może go zranić. Pamiętaj, że konie tak jak i ludzie mają różne temperamenty i przyzwyczajenia - jeśli zamierzasz podczas jazdy konnej posłużyć się dodatkowymi pomocami (np. palcatem) - zawsze zapytaj o zgodę instruktora.
 15. Nie obawiaj się pytać - jesteśmy po to, aby w miarę możliwości odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania - pamiętaj jednak, że w szczególnych sytuacjach pracownicy Ranczo Dwa Edeny mogą być zajęci interwencją wywołaną chorobą lub nietypowym zachowaniem naszych zwierząt - w takim przypadku prosimy nie przeszkadzaj.
 16. Jeśli pracownicy Stajni Ranczo Dwa Edeny zauważą, że przez nieodpowiedzialne zachowanie narażasz ludzi lub zwierzęta na niebezpieczeństwo - mogą poprosić Cię o zejście z konia lub nawet o opuszczenie terenu stadniny.
 17. Wszystkie powyższe zasady służą zapewnieniu miłego i bezpiecznego wypoczynku w Stajni Ranczo Dwa Edeny .
 18. Wykupując u nas jazdę dla siebie lub Twojego dziecka, akceptujesz tym samym warunki regulaminu, jak również wyrażasz zgodę, aby Twoje dziecko jeździło u nas konno.
 1. BEZPIECZEŃSTWO JEŹDŹCA
 2. Nie podchodzić do konia od tyłu bez uprzedniego zwrócenia na siebie jego uwagi.
 3. Nie zatrzymywać się, nie podchodzić blisko zadu konia, nie klepać go po zadzie.
 4. Prowadząc konia, należy iść po jego lewej stronie, trzymając przy pysku wodze, uwiąz lub lonże.
 5. Przy wyprowadzaniu ze stajni jednocześnie dwóch lub więcej koni należy w czasie prowadzenia zachować od poprzednika odległość, co najmniej 2 m – nie naprowadzać na ogony. Taką samą odległość zachowujemy podczas postoju.
 6. Nie dopuszczać, aby podczas postoju konie obwąchiwały się lub wzajemnie podgryzały.
 7. Zachowywać szczególną ostrożność przy podnoszeniu kończyn konia i czyszczeniu lub myciu kopyt – zawsze czynić to od przodu, a nie od tyłu.
 8. Dosiadać konia i zsiadać w sposób polecany przez instruktora.
 9. Podczas jazdy w zespole nie najeżdżać na konia poprzednika, przy wyprzedzaniu zachować odstęp, co najmniej 3 m od wyprzedzanego konia – tak samo przy mijaniu.
 10. Przed osiodłaniem konia sprawdzić stan ogłowia, a w szczególności rzemieni policzkowych i wodzy, stan puślisk, popręgu i przystuł.
 11. Strzemiona muszą być dostatecznie szerokie – stopy jeźdźca powinny wchodzić zupełnie swobodnie.
 12. Wskazane jest, aby buty jeźdźca nie były zelowane – zelówka powinna być gładka od szpiców aż do obcasa.
 13. Stopa powinna opierać się w strzemieniu najszerszą częścią , nigdy nie wkładać stopy do strzemion aż po obcas.
 14. Siedząc na koniu, nie wypuszczać z rąk wodzy, dosiad musi być zawsze mocny i prawidłowy. Zasada ta nie stosuje się podczas ćwiczeń na koniu, które wykonywane są na polecenie instruktora przy zachowaniu odpowiednich dodatkowych środków bezpieczeństwa.
 15. Opłata za jazdę konną nie obejmuje ubezpieczenia. Ubezpieczenie pozostaje w gestii jeżdżących lub ich opiekunów prawnych. Stajnia nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenia ciała powstałe podczas jazdy lub przebywania na terenie stajni.
 16. Ranczo Dwa Edeny nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione na terenie
 1. ZASADY UŻYTKOWANIA KONIA
 2. Do pracy może być użyty tylko koń zupełnie zdrowy (lub za zgodą lekarza).
 3.  Przed osiodłaniem dokładnie wyczyścić konia szczotką, sprawdzić grzbiet i kłąb konia, czy nie ma otarć, skaleczeń lub objawów odbicia. Kopystką dokładnie oczyścić podeszwy kopyt, sprawdzając jednocześnie, czy pod podkowę i w szparę wsporową nie dostał się kamyczek, szyszka itp. Sprawdzić, czy potnik jest czysty – szczególnie od strony przylegającej do ciała konia. 
 4. Sprawdzić dokładnie osiodłanie i dopasowanie ogłowia. 
 5. Każdą pracę rozpoczynać i kończyć stępem swobodnym. 
 6. Jeżeli koń jest spocony stępować lub oprowadzać go przed wprowadzeniem do stajni aż wyschnie. 
 7. Nie pozwolić koniowi opuszczać głowy do ziemi, gdy popręg jest podpięty jak do jazdy (może nastąpić uraz mięśnia okolicy mostka). 
 8. Nie przywiązywać konia wodzami i do niestałych elementów. 
 9. Nie stawiać koniowi wymagań, do których nie jest przygotowany. 
 10. Dbać o spokój konia w każdym momencie jego pracy i bytowania. 
 11. Nie bić konia, w razie konieczności ukarania go uderzyć palcatem i to tylko po zadzie. 
 12. Nie jeździć kłusem i galopem po drogach o nawierzchni utwardzonej. 
 13. Nie lekceważyć najmniejszych nawet objawów chorobowych konia – zgłaszać je instruktorowi. 
 14. Unikać styczności z obcymi końmi. 
 15. Nie pozostawiać konia w boksie bez ruchu przez kilka dni (jedynie na polecenie lekarza). 
 16. Nie eksploatować konia nadmiernie.
Cennik lekcji jazdy konnej- (godzina lekcyjna 45 min)
Dla osób chcących spróbować swoich sił w siodle zaleca się przed przyjazdem wykupienie ubezpieczenia NNW .

Zajęcia odbywają się:
poniedziałek- nieczynne
od wtoreku do niedzieli zapisy na jazdę konną telefonicznie lub osobiście.
 • indywidualne zajęcia z jazdy konnej - 50 PLN
 • indywidualne zajęcia z jazdy konnej na ląży 30 minut - 45 PLN
 • w terenie - 60 PLN
 • trening skokowy w grupie - na ujeżdżalni - do uzgodnienia z trenerem skokowym
 • indywidualna lekcja z trenerem skokowym na własnym koniu do uzgodnienia
 • na koniu szkółkowym 90 PLN
 • przejażdżki na kucyku 15 min - 20 PLN
 • podwożenie wesel lub uatrakcyjnianie imprez w strojach epokowych 200 PLN 1 koń
 • Imprezy okolicznościowe (Dzień Dziecka, urodziny, komunie, wypożyczenie kucyków) - cena do uzgodnienia
 • Karnet dla początkujących 430,00 zł = 5 zajęć lekcyjnych na lonży (30 min jedna lekcja), 5 zajęć lekcyjnych samodzielnej jazdy (godzina)+ 2 godziny dodatkowo w gratisie do wykorzystania na lonży lub samodzielna jazda
 • Karnet dla osób jeżdżących samodzielnie 400,00 zł = 10 zajęć lekcyjnych na ujeżdżalni (godzina zegarowa) + 2 godziny dodatkowo w gratisie.
 • Hotel dla koni 600,00 zł miesięcznie  
 • *Na zajęcia z jazdy konnej umawiamy się dzień wcześniej pod nr tel. 603533757 lub 607262736
 • WAŻNA INFORMACJA
 • Dla osób chcących spróbować swoich sił w siodle zaleca się przed przyjazdem wykupienie ubezpieczenia NNW
 • Obiekt czynny:
 • poniedziałek i niedziela  nieczynne
 • od wtoreku do soboty zapisy na jazdę konną telefonicznie lub osobiście